UNIWERSYTECKI KREATYWNY MIX na Uniwersytecie Śląskim

15 maja 2018 r. Dział Innowacji i Transferu Technologii uczestniczył w spotkaniu z cyklu Uniwersytecki Kreatywny MIX, które odbyło się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Organizatorem spotkania był lider projektu tj. Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego przy udziale przedstawicieli Spółki celowej SPIN-US Sp. z o.o.

Wspólnym celem spotkania była wymiana informacji w konsorcjum w zakresie realizacji prac przedwdrożeniowych oraz wyników ostatniego, czwartego naboru jak również podsumowanie dotychczas wykonanych zadań w ramach projektu. Ustalony został również plan zadań na kolejne miesiące. Podczas kolejnych spotkań Uniwersyteckiego Kreatywnego MIXu zaprezentowane zostaną wybrane prace przedwdrożeniowe. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu Inkubator Innowacyjności +.

Zwieńczeniem spotkania było uczestnictwo w się na X–tej jubileuszowej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczym – największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej. Europejski Kongres Gospodarczy, to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. Kongres odbywał się w dn. 14-16 maja i stanowi cykl spotkań, debat i wydarzeń towarzyszących z udziałem ponad 11500 gości z Polski i z zagranicy, będących czołowymi przedstawicielami polityki, nauki, gospodarki, biznesu.